Bootsrap'ı Neden Kullanmalısınız?

Bootstrap hayatı kolaylaştıran insanlara ücretsiz kullanım sunan açık kaynaklı bir web geliştirme aracıdır.

Bootstrap Nedir?

Bootstrap , ücretsiz ve açık kaynaklı bir web geliştirme çerçevesidir. Duyarlı, mobile öncelik veren web siteleri için web oluşturma sürecini kolaylaştırmak amacıyla şablon tasarımları için bir sözlük koleksiyonu sunar.

Diğer bir deyişle Bootstrap, web tasarımcılarını temel komutları ve işlevleri öğrenme yükünden kurtararak web sitelerini daha hızlı oluşturmalarını sağlar. Web tasarımıyla ilgili çeşitli özellikler ve işlemler için HTML, CSS ve JS platformlarında oluşturulmuş komut dizilerinden oluşur.

Bootstrap Kullanım Alanları 

Bir web sitesi veya web uygulaması geliştirmek için gereken tüm bileşenler Bootstrap'e dahildir. Bootstrap, bu bileşenlerin yardımıyla web sitesi tasarımını basitleştirir. Tablolar, kaydırıcılar, açılır menüler, gezinme araçları, düğmeler, yükleme çubukları, küçük resimler, sayfalandırma etiketleri ve diğer bileşenlerin tümü Bootstrap ile ücretsizdir.

Bootstrap Nasıl Kullanılır?

Hazır bir sistem olduğundan, çalışması için gereken tek şey, bootstrap kullanmak için gerekli bağlantıları kopyalayıp dosyanın kaynak kodunun bulunduğu bölüme yapıştırmaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra, web sitesinden öğrendiğiniz kod parçalarını önyükleme özelliklerinden yararlanmak için kullanabilirsiniz. Bootstrap'ın temel işlevi, bir sayfayı 12 sütuna bölmeye ve her sütunu çeşitli ekran boyutları için özelleştirmeye odaklanır. Kodlama yapılırken bir cihaz hedeflenir ve sistem kendi optimizasyonunu gerçekleştirir. Bu sayede her cihaza uygun bir görünüm elde edilirken çeşitli cihazlarda sütunların nasıl görüntülendiği de değiştirilmektedir.

WhatsApp WhatsApp