Google'daki Reklamlar ile İşletmenizi Geleceğe Hazırlayın

Günümüzde alışveriş, satın almaktan çok daha fazlasını içeriyor. Aslında, göz atma zamanı ve hatta ilham zamanı, alışveriş zamanı ile ilişkilendirilir hale geldi.

İnternetten alışveriş yapanların %65'inin gerçekten hiçbir şey aramadan internette gezindiğini biliyor muydunuz?

Müşteriler, yalnızca iki gün içinde özel ürünlerden endüstriyel malzemelere kadar yedi farklı ürün kategorisinde alışveriş yapıyor. Bu, genellikle ilgisiz ürün kategorileri için herhangi bir zamanda satın alma sürecinin çeşitli aşamalarında olduklarını gösterir.

Bu sizin için büyük bir haber ve işletmeniz için büyük bir fırsat.

E-ticaret, hızla değişen bir ortamda gelişmeye devam ediyor. İşte bu yeni dinamiklerden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz ve işinizi büyütmeye devam etmek için satışlarınızı nasıl hızlandırabileceğiniz.

Google reklamlar

Yeni Alışveriş Deneyimi Burada

Modern alışveriş ile ilgili olarak, bir paradigma değişikliği meydana geldi. Tüketiciler artık yolculuğun başında mağazadan mı yoksa çevrimiçi mi alışveriş yapacaklarını seçmiyorlar. İkisi arasındaki mal alışverişi artık çok daha akıcı.

Bir müşteri, bir mağazada bir ürün bulup, işletmeden ayrılmadan internette araştırma yapabilir. Başka bir müşteri, şahsen test etmek için yakındaki mağazaları aramadan önce çevrimiçi olarak birkaç ürün bulabilir.

Fiziksel ve dijital dünyalar arasındaki boşluk küçülüyor.

Örnek olarak Google Lens'i ele alalım. Bir şeyler için hızlı bir şekilde satın alma yeteneği, ilham almak için güçlü bir araca dönüşen görüntü tanıma teknolojisi ile mümkün olmuştur.

Bir mağazadaki bir müşteri, bir çift ayakkabının fotoğrafını çekebilir ve ardından çevrimiçi olarak hemen aynı olan bir dizi ayakkabı bulabilir. Aynı müşteri, kanepede beğendiği bir kumaşı fark ettikten sonra beğendiği desende bir elbise bulabilir.

Hiç şüphe yok ki tüketici davranışları değişiyor. Ancak, daha da önemlisi, umutları da öyle.

Sonraki müşterileriniz hakkında bilmeniz gerekenler.

Tüketicilerin talepleri olağanüstü değerin ötesine geçiyor. Rahatlık ararlar. 2023'e hazırlanırken müşterilerinizin bunu almasını garanti etmek için kullanabileceğiniz üç strateji:

  • Teslimat hızında daha fazla açıklık.
  • Yakınlarda bulunan öğeler.
  • Güvenli ve basit bir ödeme.

Ürün listelemeleriniz, envanteriniz ve içeriğiniz için çevrimiçinden fiziksele entegre bir yaklaşım geliştirmek çok önemlidir. Tüketicilerin artan taleplerini karşılamak ve tüm kanallarda tutarlı bir müşteri deneyimi sağlamak için perakendeciler yenilik yapmak zorundadır. Perakendeciler yalnızca ürünlerine odaklanmak yerine kolaylıklarını vurgulamalıdır.

Tekrarlanan işi teşvik eden daha zengin, daha hızlı yanıt veren bir kullanıcı deneyimi sunabilseydiniz ne olurdu? Kampanyalarınızı tüm temas noktalarında hızlı ve sürekli olarak iyileştirebilseydiniz ne olurdu?

Google ve BigCommerce, tüm bunları mümkün kılmak için yerel bir entegrasyon oluşturdu.

Bir Uygulama, Milyonlarca Müşteri

Google mülklerinde milyonlarca alıcıya ulaşmak, Google Reklamları ve Listelemeleri ile basittir ve tüm bunları BigCommerce mağazanızdan yapabilirsiniz. Bu nasıl:

  • BigCommerce mağaza verilerinizi Google ile otomatik olarak senkronize edin, böylece onların adına reklam verebilirsiniz.
  • Kampanyanızın başarısını izleyin, bilgi toplayın ve ilerledikçe ayarlamalar yapın.
  • Siz rahatlarken ürünlerinizde her değişiklik yaptığınızda Google'ın kendisini güncellemesine izin verin.

Google Reklamlar

Performans gösteren reklamlar.

O halde nasıl başlarsınız? Başlamak için en iyi yer ücretsiz listelemelerdir. Alışveriş, Arama, Görseller, Google Lens ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm ürün kataloğunuzun Google ağında ücretsiz olarak reklamını yapma fırsatı verirler.

Ücretsiz listelemeler artık şirketiniz için zahmetsiz olabilir. Ancak, Maksimum Performans adlı yeni bir kampanya aracı, performansınızı daha da artırmanıza olanak tanır.

Reklam verenlerin daha iyi dönüşüm ve gelir performansı elde etmesine yardımcı olmak için en büyük Google Ads otomasyonundan, envanterinden ve biçimlerinden yararlanır.

Satıcılar, ücretsiz listelemelerinin yanında Maksimum Performans reklamları yayınladıklarında %50 daha fazla ziyaret ve ortalama olarak iki kat daha fazla görüntüleme alıyor. Her tür perakendeci için oyun alanını değiştirir.

Son Söz

Fiziksel ve dijital dünya arasındaki çizgilerin bulanıklaşmaya devam ettiği ve yeni tüketici beklentilerinin her zamankinden daha hızlı geliştiği şu sıralar e-ticaret heyecan verici bir dönem yaşıyor.

İşinizi büyütmenize ve tüketicilerinize daha ilgi çekici, kapsayıcı ve anlamlı deneyimler sunmanıza yardımcı olmak için sizleri bekliyoruz.

WhatsApp WhatsApp