GOOGLE BENİM İŞLETMEM

Google Benim İşletmem listelemesi doğru bir şekilde yapılmış olması, işletmenizin Google aramalarında görünmesi için en iyi yoludur.

Google Benim İşletmem listeleme görüntülerinin %5'i, bir web sitesi tıklaması, arama veya yol tarifik isteği ile sonuçlanıyor

Google Benim İşletmem Optimizasyonu

Google Benim İşletmem Kurulumu

Google Benim İşletmem sayfanızın optimize edilmesi kritiktir. Şu anda işletme sahiplerinin işletmelerinin ne yaptığını tanımlamak için kullanabileceği yaklaşık 4000 kategori bulunuyor. Google Benim İşletmem profili işletmenizin yeni müşteriler çekmesine yardımcı olacaktır. Google'daki işletmenizin listesi, trafiği artırmak ve yeni müşteriler geliştirmenin en iyi yollarından biridir.

Google Benim İşletmem'in Faydaları

Google Arama ve Haritalar'da işletmeniz veya benzer işletmeler arandığında, Google Benim İşletmem bilgileri sayfada görünür. Google Benim İşletmem, Google İşletme Profilinizi oluşturmayı ve güncellemeyi kolaylaştırır.
Ortalama işletme ayda 1.009 aramada bulunur ve bunların %84'ü keşif aramalarından gelir.

Google Benim İşletmem Kontrol Paneli

Google, kontrol panelinde birçok farklı araç sunar. Bu araçları hesabınızı araştırmak ve daha derine inmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kontrol panelini reklam planınızı güncellemek için de kullanabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Araçları

Google Benim İşletmem kullanıcılarına sunulan bir dizi araç bulunmaktadır. Bu araçlarla, insanların sizi ararken tam olarak ne yaptıklarını çözebilirsiniz.

Google Benim İşletmem Kategorileri

İş dünyasındaki herhangi bir niş için kategoriler bulunmaktadır. Kendi özel markanızı kullanarak şirketinizi diğerlerinden ayırt edebilirsiniz.

Google İşletme Listesi Dönüşümleri

İşletme sahiplerinin Google Benim İşletmem profilleri oluşturmalarının nedenlerinden biri satışları ve dönüşümleri artırmaktır. Kaliteli bir Google İşletme Listesi, profilden profilde doğru bilgi gerektirir. Google Benim İşletmem Kategorilerini doğru şekilde ayarladığınızda daha fazla dönüşüm ve işlem göreceksiniz, örneğin:
 • Google Benim İşletmem kaynaklı telefon görüşmeleri
 • Web sitenizi ziyaret eden Google Benim İşletmem kullanıcıları
 • İşletmenizi bulmak için kullanılan sorgular
 • Yön isteyen müşteriler
 • Sizin veya işletmenizin fotoğraflarının görüntülenme sayısı

Google Benim İşletmem Raporlama

Doğrudan Aramalar

Müşteriler, Google Benim İşletmem profiliniz aracılığıyla işletme adınızı veya adresinizi aratarak işletmenizin listelemesini bulan kişiler.

Keşif Aramaları

Google Benim İşletmem profilinizi keşfeden belirli bir ürün, hizmet veya kategori arayan müşteriler.

Markalı Aramalar

Müşteriler, işletmenize veya işletmenizin kategorisine ilişkin bir markayı arıyorlar.
Google Benim İşletmem İstatistikleri

Google Benim İşletmem Yol Tarifi İsteği

Bu, kullanıcıların işletmenize yönelik yol tarifi isteği gönderdikleri konumları görmenizi sağlayacaktır.

Bu veriye sahip olduktan sonra, artmış bir müşteri tabanına sahip olabilecek belirli konumlardaki insanlara pazarlama yapmak için kullanabilirsiniz.

Şimdi denemeye ne dersiniz

Müşterilerin Google'da İşletmenizi Görüntülediği Yerler

 1. Bilgisayarınızda, Google Benim İşletmem'e giriş yapın.
 2. Sol tarafta bir menü göreceksiniz. Devam edin ve Ana Sayfa'ya tıklayın.
 3. Performans başlığı altında bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümde işletme listeniz için görüntülenme sayısı, arama sayısı ve etkinlik gibi bilgiler yer alacaktır.
BU DÜĞME SİZİ GOOGLE BENİM İŞLETMEM'E GÖTÜRECEKTİR

Google Benim İşletmem Müşteri Eylemleri

Müşterileriniz işletmenizle ilgili liste sayfanıza geldiğinde yapabilecekleri oldukça fazla şey bulunmaktadır. Bu grafik, müşterilerin listenizde neler yaptıklarını ayrıntılı olarak gösterir. Genellikle, insanlar web sitenizi ziyaret eder, işletmenizin konumuna yönelik yol tarifi alır, sizi arar veya mesaj gönderir.

Google Benim İşletmem Fotoğraf Görüntüleme Sayısı

İşletmenizin daha fazla görüntülenmesi, sitenize gelen trafiği artırmak için faydalı olacaktır. Daha fazla fotoğraf eklemek, size gelen ziyaretçi sayısını artıracaktır.

Google Benim İşletmem Fotoğraf Miktarı

Rakiplerinize göre sitenizde kaç tane fotoğrafınız var? Kendi yüklediğiniz fotoğraf sayısıyla müşterilerinizin kendileri tarafından yüklediği fotoğraf sayısını karşılaştırmak için ayrıntılı bir analiz yapabilirsiniz.

Trafik Arttırma

Google Benim İşletmem listeleme sayfanızı doğru şekilde optimize ederek, web sitenize ve işletmenize yeni trafik çekebilirsiniz.

Performansı Arttırma

Google Benim İşletmem listeleme sayfanız, Google arama ve Google Haritalar'da daha fazla görünürlük elde etmenize ve bulunmanıza yardımcı olabilir. Böylece performansınızı artırabilirsiniz.

İşletmenizi Büyütün

Şu anda Google'da reklam vermeden de müşteri kazanıyorsunuz.

Google Benim İşletmem Ayarlarının Yapılması

Google İşletme Listeleme sayfanızla işletmenizi online olarak büyütebilirsiniz. SEO Design Chicago olarak size Google Benim İşletmem sayfanızı optimize etmede yardımcı olabiliriz. Google Arama ve Google Haritalar'da bulunarak işletmenizi daha görünür hale getirin.

İşletmemi Google'da Nasıl Düzenlerim?

İnsanlar sık sık bana işletmemin Google Arama'da nasıl görüneceğini ve Google'da işletmemi nasıl düzenleyebileceğimi soruyorlar. İkisi de oldukça yaygın sorular arasındadır. Bunlardan biri basit bir işlem iken diğeri çok daha karmaşıktır. Google arama sonuçlarında bulunmak önemli ölçüde zaman ve çaba gerektirir. Aslında bu konuda uzmanız.

Google Benim İşletmem sayfanızda bir işletmeyi düzenlemek ise çok daha basittir. Aşağıda en yaygın özel soruların bazıları ve spesifik cevapları ile birlikte listelenmiştir.

İşletmem neden Google'da görünmüyor?

Potansiyel müşterilerimiz bize "Neden işletmem Google'da görünmüyor?" diye sıkça sorarlar. Bu durumun birçok nedeni olabilir. İşletmenizin fiziksel konumu ve bilgilerinin aramalarda görünmesi için Google Benim İşletmem hesabınızın olması gereklidir. SEO Design Chicago olarak, yüzlerce müşterimize Google Benim İşletmem hesaplarını kurmaları ve Google aramalarında bulunabilir olmalarını sağlamalarına yardımcı olduk.

İşletmem neden Google Haritalar'da görünmüyor?

Google Benim İşletmem işlemlerini takip etmek her zaman doğru sonuçlar vermeyebilir. Bir işletmenin Google Haritalar'da görüntülenmemesi çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Bu sorun için destek alabileceğiniz yollar bulunmaktadır. İşletmenizin Google Haritalar'da bulunabilirliğini artırmak için size yardımcı olabiliriz.

Google Benim İşletmemden fotoğraf nasıl silinir?

 1. Google Benim İşletmem hesabınıza giriş yapın.
 2. Menüdeki Fotoğraflar seçeneğine tıklayın.
 3. Silmek istediğiniz resme tıklayın.
 4. Sağ üst köşedeki çöp kutusu simgesine tıklayın.

Google Benim İşletmemde işletme adresimi nasıl değiştirebilirim?

İşletmeniz büyüdü ve daha büyük bir konuma taşınma zamanı geldi mi? Eğer öyleyse, Google haritalarda adresinizi güncellemeniz gerekecektir.
 1. Tamam, Google Benim İşletmem hesabınıza giriş yapın.
 2. Menüde Bilgi için bir düğme bulacaksınız.
 3. Adres alanı Konumuna tıklayın.
 4. Yeni adresinizi (varsa tümleşik numaraları kullanarak) yazın. Bitirdiğinizde, "uygula" düğmesine tıklayın ve işlem tamam.
WhatsApp WhatsApp